Historia

 • Początki istnienia

  Istnienie tartaku w Popielowie, we wsi położonej w południowo – zachodniej Polsce województwa opolskiego sięga początków minionego stulecia. Niegdyś tartak ten zasilany był maszyną parową, dostarczającą energię elektryczną do całego obiektu rozciągającego się na obszarze 8 ha. Sercem zakładu w tamtych latach (od 1921 r.) by pionowy trak Hoffman.
 • 1999 Czas przemian

  W 1999 roku tartak przejęli prywatni inwestorzy Danuta i Stanisłaaw Wierzbiccy. Na początku istnienia tartaku jako prywatnego przedsiębiorstwa wykonano generalne remonty budynków, hali produkcyjnych, wybudowano nowe hale do przechowywania tarcicy suchej, a także zakupiono nowoczesny sprzęt w postaci nowych strugarek niemieckiej firmy Weinig.
 • Czasy obecne

  Obecnie na dwóch trakach i innych maszynach pracują fachowcy z kilkunastoletnim stażem w branży drzewnej. Zarówno odpowiedni personel jak i maszyny i urządzenia (suszarnia, impregnacja, transport) wyróżniają nas spośród innych tartaków. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, solidności, terminowości udało nam się zdobyć dobrą pozycją na rynku lokalnym, regionalnym, a także krajowym.
 • Poszerzanie dostępności naszego wyrobu

  Na terenie Wrocławia działa skład drewna jako filia naszego tartaku, którego celem jest poszerzenie działalności firmy. Specjalnością naszego zakładu jest produkcja więźb dachowych sortowanych wytrzymałościowo. Produkcja odbywa się na trakach i wielopiłach. Wykonujemy elementy o długości do 15 mb na indywidualne zamówienia inwestora. Na składzie w ciągłej sprzedaży znajduje się szeroki wybór tarcicy, krawędziaków, łat zarówno impregnowanych jak i bez impregnacji. Prowadzimy także sprzedaż tarcicy suchej sosnowej, dębowej, bukowej w klasach od I-III, podbitką, podłogą, deską tarasową ryflowaną.
 • Nasze położenie

  Tartak położony jest na terenie Borów Stobrawskich. Piękne lasy w naszych okolicach dostarczają nie tylko wrażeń estetycznych, ale są źródłem najwyższej klasy surowca do naszej produkcji. Surowiec odbierany jest z ościennych nadleśnictw z Brzegu, Kup, Turawy. Współpracujemy z firmami polskimi, jak również z kontrahentami z Czech i Sardynii.